„LUBIĘ, KIEDY KOBIETA…”

Myśliborski Ośrodek Kultury co roku 8 marca przygotowuje wydarzenie artystyczne dedykowane wszystkim Paniom. W ostatnich latach podczas spektakli teatralno-muzycznych z okazji „Dnia Kobiet” odbywających się w sali widowiskowej MOKu, publiczność wypełniająca szczelnie widownię i składająca się oczywiście wyłącznie z Pań, mogła cieszyć się bezpośrednim uczestnictwem w widowisku, w trakcie którego panowie ze sceny starali się wykrzesać z siebie maksimum umiejętności muzycznych i aktorskich. Niestety, pandemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia spowodowały, iż w tym roku „Dzień Kobiet” w Myśliborskim Ośrodku Kultury nie mógł się odbyć w formule przedstawienia z udziałem publiczności.

W związku z tym postanowiliśmy przygotować dla Pań koncert online zatytułowany „LUBIĘ, KIEDY KOBIETA…”, którego transmisję nadawaną ze sceny MOKu zaplanowaliśmy na poniedziałek 8 marca. I właśnie tego dnia punktualnie o godzinie 18:00, dzięki uprzejmości i profesjonalizmowi Telewizji TVB 24 rozpoczął się bezpośredni przekaz tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego. W koncercie „LUBIĘ, KIEDY KOBIETA…” nadawanym na Facebooku Myśliborskiego Ośrodka Kultury i w internecie w kanale Youtube po wybrania hasła „TVB 24” wystąpili: zespół Hermes Swing z Państwowej Szkoły Muzycznej w Myśliborzu pod kierownictwem Andrzeja Wachowicza, Antoni Płaczek ze „Studia Piosenki”, muzyk, kompozytor, pedagog, przyjaciel MOKu – Michał Grabowski oraz pracownicy Myśliborskiego Ośrodka Kultury; Piotr Siewruk, Zbigniew Fatyga i Jacek Włosek. Widzowie – a z pewnością w przeważającej części były to Panie – mogli wysłuchać zaprezentowanych na MOKowskiej scenie piosenek, utworów instrumentalnych zaaranżowanych na jedenastoosobową orkiestrę, a także męskich, interesujących i oryginalnych opinii na temat Płci Pięknej.

Wszystkie elementy tego koncertu – zarówno teksty, jak i muzyka – były tematycznie związane i poświęcone Kobietom. Fakt, iż po zaledwie dwunastu godzinach od zakończenia transmisji, ilość osób, które ją obejrzały przekraczała 600, może świadczyć o tym, że warto, na przekór pandemii i mimo jej trwania, organizować tego rodzaju wydarzenia Online. Nieskromnie pozwolimy sobie także dodać, iż opinie internautów o naszym koncercie są niemal wyłącznie pozytywne, co w internetowej rzeczywistości jest dużą rzadkością. Każdy kto nie widział transmisji na żywo, a chciałby obejrzeć koncert „LUBIĘ, KIEDY KOBIETA…”, może to uczynić w Youtube na stronie „TVB 24 News”. W najbliższym czasie będzie on także wyemitowany w naszej regionalnej myśliborskiej telewizji. Zachęcamy do jego obejrzenia. Zróbmy wspólnie wszystko co w naszej mocy, aby za rok, z okazji Dnia Kobiet, panowie mogli wystąpić na scenie MOKu  przed widownią wypełnioną do ostatniego miejsca przez Panie. A zatem – do zobaczenia i usłyszenia.